سکوی دوطرفه ( میز وسط یا جزیره )

سکوی دوطرفه ( میز وسط یا جزیره )
سکوی دوطرفه ( میز وسط یا جزیره )

سکوی دوطرفه ( میز وسط یا جزیره )

سکوی دوطرفه آزمایشگاهی یا میزهای وسط آزمایشگاهی در وسط آزمایشگاه نصب میشوند بطوریکه امکان استفاده از دو طرف آن برای کاربران میسر باشد. امکان نصب سینک های شستشو در یک یا دو طرف میز، نصب انواع شیرآلات آزمایشگاهی و پریزهای تک فاز و یا سه فاز و شلف از ویژگی های است که این نوع میزها ها را از سایر سکوهای آزمایشگاهی متمایز می سازد.

همچنین این سکوبندی آزمایشگاهی ضمن برخورداری از قابلیت نصب سینک، انواع شیرآلات آزمایشگاهی، پریز برق و…، امکان استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی و سینک را بصورت دوطرفه برای کاربران ایجاد می کند.

علاوه بر مسائل فنی این دسته از میزهای آزمایشگاهی نقش بسزایی در زیبایی آزمایشگاهها داشته و راحتی و ایمنی کار را برای کاربران آزمایشگاه فراهم میسازند.

بنابر استاندارهای کاری، سکوبندی دوطرفه اغلب دارای ارتفاعی به اندازه ۸۵ الی ۹۰ سانتی متر و عرضی به اندازه ۱۲۰ الی ۱۶۰ سانتی متر می باشد..

اما گاهی  بنابر نیاز یا سفارش مشتری سکو های دوطرفه  آزمایشگاهی به ارتفاع ۹۰ سانتیمتر و عرض ۱۵۰ سانتیمتر نیز ارائه می گردند که دارای اسکلت فلزی از جنس پروفیل ۵۰*۳۰ سانتیمتر با روکش رنگ پودر الکترواستاتیک مقاوم در برابر مواد شیمیایی می باشند و با استفاده از پیچ و مهره نمره M10 به هم متصل می شوند و دارای پایه قابل تنظیم از جنس PVC می باشند

       کابینتهای آزمایشگاهی به ابعاد ۹۰ و ۴۵ سانتیمتر به عمق ۵۰ سانتیمتر دارای یک طبقه جهت تقسیم بندی فضا ، تماما از جنس MDF با اتصالات خارجی و درها از جنس فرمیکا با مقاومت بالا در مقابل مواد شیمیایی عرضه می گردد.

      رویه سکو ها از جنس سرامیک ضد اسید خارجی در ابعاد ۸۰*۸۰ سانتیمتر می باشد که بر روی زیر سازی مناسب قرار گرفته و با استفاده از چسبهای سیلیکونی انتی باکتریال و مقاوم در برابر مواد یا مواد دو جزیی درزبندی می گردد؛ البته گاه دارای صفحه رویی از جنس سنگ گرانیت، اپوکسی رزین، استیل، HPL (فرمیکا) و سرامیک ضد اسید می باشند. جنس صفحه رویی سکو از عوامل مهم تعیین کننده قیمت سکوبندی آزمایشگاه است.

  سکوهای وسط دارای شلف دو طبقه ساخته شده از صفحات فولادی با پوشش رنگ پودری الکترواستاتیک مقاوم در برابر رطوبت و عوامل خورنده شیمیایی می باشند.

   میزهای دو طرفه آزمایشگاهی کلیه قابلیت های میزهای یکطرفه را دارا می باشند.

سکوی دوطرفه ( میز وسط یا جزیره )
سکوی دوطرفه ( میز وسط یا جزیره )

ویژگی های زیر در ساخت و تولید سکوی دوطرفه آزمایشگاه مورد نظر قرار گرفته است:

  • ساختار مناسب در طراحی و زیبایی و رنگ بندی
  • برخورداری از سایز و ابعاد مطابق با استانداردهای آزمایشگاهی
  • مقاومت قطعات در برابر پوسیدگی، عوامل شیمیایی و فیزیکی
  • امکان تعمیرات آسان و جایگزینی قطعات معیوب
  • امکان مونتاژ و نصب مجدد در فضاهای دیگر
  • دسترسی آسان به تاسیسات و شبکه های زیر بنایی
  • امکان اتصال و نصب تاسیسات تخصصی
  • امکان دفع و کنترل مناسب آلودگی ها
  • امکان چیدمان دلخواه بواسطه وجود یونیت های پرتابل
  • ایمنی بالا و راحتی کاربران

.