سکوهای آزمایشگاهی

درباره سکوهای آزمایشگاهی

   سکوهای آزمایشگاهی یکی از مهم‌ترین مراحل تجهیز یک آزمایشگاه مرحله سکوبندی آزمایشگاه و میزبَندی آن است. با رعایت اصول ایمنی، فنی و زیبایی در طراحی و ساخت می‌توان موجب ارتقاء سطح کیفی و افزایش راندمان و بهره‌وری در عملکرد آزمایشگاه شد.

        یکی از مهم‌ترین محصولاتی است که شرکت مهندسی ماکان سکو تجهیز به طراحی و تولید آن اقدام نموده است. ارائه سکوهای آزمایشگاهی ایمن، زیبا و بادوام، فضای کاری مطلوب و مجهزی را برای کاربر به وجود آورده و  سبب ایجاد محیطی آرام و امن می‌گردد و این امر بدون شک تأثیر بسزایی در رضایتمندی، ارائه خدمات با کمیت و کیفیت بهتر و همچنین دقت بیشتر در فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی کاربران خواهد داشت.

سکوهای آزمایشگاهی سکوبندی آزمایشگاهی

       سکوبندی آزمایشگاهی شرکت ماکان سکو تجهیز دارای کاربردهای متنوعی ازجمله: ایستگاه کار برای کاربران، فضای نگهداری مواد و تجهیزات مختلف آزمایشگاه، کانال‌های خاص برای تعبیه تأسیسات و دریچه‌های دسترسی آسان به تأسیسات و… است.

این سکوهای آزمایشگاهی دارای ویژگی‌های متنوعی است که در زیر به چند نمونه از آن‌ها اشاره شده است.

  • استحکام زیاد و پوشش رنگ الکترواستاتیک در سطوح فلزی فریم سکوبندی.
  • استفاده از بهترین مواد خارجی (MDF) در ساخت بدنه سکوها.
  • استفاده از یراق‌آلات مرغوب خارجی و اتصالات جدید در بدنه سکوبندی آزمایشگاه.
  • بهره‌گیری مناسب از عناصر بصری به‌منظور زیباسازی.

        استفاده از رویه‌های سرامیکی ضد اسید در سکوبندی آزمایشگاه در طرح‌ها و سایزهای متنوع نیاز مشتریان را درزمینهٔ پژوهش و تحقیق کاملاً برطرف می‌سازد.

     تنوع در جنس رویه سکوهای آزمایشگاهی بنا به نیاز و مدیریت هزینه آزمایشگاه (سرامیک‌های فریاتک، گرانیت خارجی، گرانیت ایرانی و استیل).

سکوبندی آزمایشگاهی شرکت ماکان سکو تجهیز دارای کاربردهای متنوعی از جمله: ایستگاه کار برای کاربران، فضای نگهداری مواد و تجهیزات مختلف آزمایشگاه، کانال های خاص برای تعبیه تاسیسات و دریچه های دسترسی آسان به تاسیسات و. .. است. این سکوهای آزمایشگاهی دارای ویژگی های متنوعی است که در زیر به چند نمونه از آنها اشاره شده است.

  •      استحکام زیاد و پوشش رنگ الکترو استاتیک در سطوح فلزی فریم سکوبندی
  •      استفاده از بهترین مواد خارجی (MDF) در ساخت بدنه سکوها
  •      استفاده از یراق آلات مرغوب خارجی و اتصالات جدید در بدنه سکوبندی آزمایشگاه
  •      بهره گیری مناسب از عناصر بصری به منظور زیبا سازی

استفاده از رویه های سرامیکی ضد اسید در سکوبندی آزمایشگاه در طرح‌ها و سایزهای متنوع نیاز مشتریان را در زمینه پژوهش و تحقیق کاملا برطرف می سازد.

تنوع در جنس رویه سکوهای آزمایشگاهی بنا به نیاز و مدیریت هزینه آزمایشگاه (سرامیک‌های فریاتک، گرانیت خارجی، گرانیت ایرانی و استیل).

سکوبندی یکطرفه آزمایشگاهی

سکو های یکطرفه آزمایشگاهی معمولا به ارتفای ۹۰ و عرض ۷۵ ارائه می گردند که دارای اسکلت فلزی از جنس پروفیل ۵۰*۳۰ با روکش رنگ پودر الکترواستاتیک مقاوم در برابر مواد شیمیایی می باشند و با استفاده از پیچ و مهره نمره M10 به هم متصل می شوند و دارای پایه قابل تنظیم از جنس PVC می باشند.

کابینتهای آزمایشگاهی به ابعاد ۹۰ و ۴۵ به عمق ۵۰ دارای یک طبقه جهت تقسیم بندی فضا ، تماما از جنس MDF با اتصالات خارجی و درها از جنس فرمیکا با مقاومت بالا در مقابل مواد شیمیایی عرضه می گردد.

رویه سکو ها از جنس سرامیک ضد اسید خارجی در ابعاد ۸۰*۸۰ می باشد که بر روی زیر سازی مناسب قرار گرفته و با استفاده از چسبهای سیلیکونی انتی باکتریال و مقاوم در برابر مواد یا مواد دو جزیی درزبندی می گردد.

سکوبندی دوطرفه آزمایشگاهی

سکو های دو طرفه  آزمایشگاهی معمولا به ارتفای ۹۰ و عرض ۱۵۰ ارائه می گردند که دارای اسکلت فلزی از جنس پروفیل ۵۰*۳۰ با روکش رنگ پودر الکترواستاتیک مقاوم در برابر مواد شیمیایی می باشند و با استفاده از پیچ و مهره نمره M10 به هم متصل می شوند و دارای پایه قابل تنظیم از جنس PVC می باشند.

کابینتهای آزمایشگاهی به ابعاد ۹۰ و ۴۵ به عمق ۵۰ دارای یک طبقه جهت تقسیم بندی فضا، تماما از جنس MDF با اتصالات خارجی و درها از جنس فرمیکا با مقاومت بالا در مقابل مواد شیمیایی عرضه می گردد.

رویه سکو ها از جنس سرامیک ضد اسید خارجی در ابعاد ۸۰*۸۰ می باشد که بر روی زیر سازی مناسب قرار گرفته و با استفاده از چسبهای سیلیکونی انتی باکتریال و مقاوم در برابر مواد یا مواد دو جزیی درزبندی می گردد.

میزهای شستشوی آزمایشگاهی

میز های شستشوی آزمایشگاهی معمولا به ارتفای ۹۰ و عرض ۶۰ ارائه می گردند که دارای اسکلت فلزی از جنس پروفیل ۵۰*۳۰ با روکش رنگ پودر الکترواستاتیک مقاوم در برابر مواد شیمیایی می باشند و با استفاده از پیچ و مهره نمره M10 به سکو های یکطرفه (کنار) و یا در ابتدا یا انتهای میزهای دو طرفه متصل می شوند و دارای پایه قابل تنظیم از جنس PVC می باشند.

کابینت زیرین میزهای شستشو از جنس MDF و یا فرمیکا بوده و دارای فضایی جهت نگهداری مواد شستشو و عبور تاسیسات می باشد و به همراه اتصالات خارجی و درها از جنس فرمیکا با مقاومت بالا در مقابل مواد شیمیایی عرضه می گردد.

رویه میزها از جنس سرامیک ضد اسید خارجی در ابعاد ۸۰*۸۰ می باشد که بر روی زیر سازی مناسب قرار گرفته و با استفاده از چسبهای سیلیکونی انتی باکتریال و مقاوم در برابر مواد یا مواد دو جزیی درزبندی می گردد.

سینک و کاپ سینکهای آزمایشگاهی

سینک و کاپ سینک در زیر شیرهای آب تعبیه میشوند و در مقابل اسیدها، بازها و حلال‌های دیگر مقاوم هستند. جنس آنها معمولا از سرامیک، پلیمر یا استیل است. تنها تفاوت سینک و کاپ سینک مربوط به اندازه های آنهاست، بدین صورت که کاپ سینک کوچکتر از سینک میباشد. هر دو، در اندازه های مختلف تولید میشوند. به عنوان مثال سینکها دارای ابعاد ۴۵×۴۵ و ۶۰×۴۵، و کاپ سینکها دارای ابعاد ۱۵×۱۵ و ۳۰×۱۵ هستند.

شیرآلات آزمایشگاهی

با توجه به نیاز و مدیرت هزینه ممکن است که از محصولات داخلی و یا برندهای معتبر خارجی مانند TOF ایتالیا در تجهیز سایت های آزمایشگاهی بنا به نظر کارفرما استفاده شود.